Logo Powiatu Mikołowskiego
InPost - Urzędomat 24h

eSESJA

eURZĄD

Pomoc Prawna

eSPRZEDAŻ MAP

eMAPA POWIATU

eKOLEJKA

InPost - Urzędomat 24h
Logo Powiatu Mikołowskiego
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Truda Latuscyno retuje socjalizm – spotkanie z Marcinem Melonem. Premiera nowej powieści!

14 czerwca 2023 @ 18:00 - 19:30

Marcin Melon powraca! Tym razem nie z nowym „Kōmisorzym Hanusikym” ale pierwszą śląską powieścią feministyczną! Ale książka nadal w klimacie komediowym i cała po śląsku.

Truda Latuscyno z Ferrum Kolōnije to je richtich robotno baba, kero mo czas na wszysko. Kej już posprzōnto we chałpie i uwarzi ôbiod Latuskowi, to jeszcze znojdzie czas, coby wyretować socjalizm. A gizdōw, kere chcōm go ôbalić, je mocka: hamerykańske agynty, ufoki i inksze pierōństwo. Cołko prowda ô tym, jak wyglōndało żywobycie ślōnskich babōw we PRL-u. No, możno niy-cołko…(opis wydawcy).

Marcin Melon – dziennikarz, nauczyciel, Ślązak. Urodzony w roku 1979, reprezentuje pokolenie, przy którym „po naszymu niy śmiało sie godać, co by bajtel niy mioł problymów we szkole”. Z powodu takiego podejścia płynnie porozumiewa się po polsku, choć za swój „język serca” uważa śląską godkę. Działacz społeczny, założyciel i przewodniczący Stowarzyszenia na rzecz edukacji regionalnej „Silesia Schola”, twórca autorskich programów nauczania o Śląsku oraz pomocy dydaktycznych dla nauczycieli. Laureat drugiego miejsca w trzeciej edycji konkursu na jednoaktówkę po śląsku.

 

Details

Date:
14 czerwca 2023
Time:
18:00 - 19:30
Event Categories:
,

Organizer

Dom Kultury Gostyń
Email
sekretariat@dkgostyn.pl
View Organizer Website

Venue

Dom Kultury Gostyń
Pszczyńska 366
Gostyń, Śląskie 43-176 Poland
+ Google Map
Phone
32 218-70-00
View Venue Website