Logo Powiatu Mikołowskiego
InPost - Urzędomat 24h

eSESJA

eURZĄD

Pomoc Prawna

eSPRZEDAŻ MAP

eMAPA POWIATU

eKOLEJKA

InPost - Urzędomat 24h
Logo Powiatu Mikołowskiego
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Premiera spektaklu „Cesarz”

19 kwietnia @ 18:00 - 20:00

19 kwietnia o godz. 18.00 Grupa Teatralna B-ZDUUURA zaprasza na premierę spektaklu „Cesarz”, na podstawie kultowego reportażu Ryszarda Kapuścińskiego, w reżyserii Jarosława Ciszka.
Kultowe dzieło Ryszarda Kapuścińskiego to jeden z największych światowych bestsellerów. Ustami ludzi dworu Kapuściński opowiada o ostatnim cesarzu Etiopii Hajle Sellasje. Historia o władzy, polityce, małości, podłości i dworskich intrygach, będąca punktem wyjścia do niezwykle uniwersalnego w swojej wymowie spektaklu, jest dowodem, że mimo zmiany szerokości geograficznej i czasu, niewiele zmienia się w ludzkiej mentalności. Reportaż Kapuścińskiego i spektakl na jego podstawie obnażają mechanizmy władzy.
W spektaklu wystąpią: Nikola Cis, Aleksandra Dziadek, Maja Myszor, Hanna Szczykutowicz, Marta Szłapka, Klaudiusz Zając. Muzykę skomponował i na żywo wykona Miłosz Ryguła.
Przed południem o godz. 9.00 i 11.00 odbędą się także spektakl dla uczniów szkół średnich i klas VII-VIII szkół podstawowych. Poprzedzi go wykład wprowadzający prof. UŚ dr Tomasza Okraski z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Zapisy w Dziale Organizacji Imprez MDK u Jarosława Ciszka.

Szczegóły

Data:
19 kwietnia
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategorie Wydarzenie:
,

Organizator

MDK MIkołow
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

MDK Mikołów
Rynek 19
Mikołów, 43-190 Poland
+ Google Map