Rywalizacja sportowa szkół w roku szkolnym 2013/2014

Dnia 25 czerwca 2014 roku zorganizowano uroczystość podsumowującą rywalizację sportową szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. To miłe spotkanie zgromadziło w sali sesyjnej starostwa władze powiatu na czele ze starostą Henrykiem Jaroszkiem oraz naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Krystyną Morawiec. W spotkaniu uczestniczył prezes Szkolnego Związku Sportowego Cezary Karbowski, dyrektorzy szkół, nauczyciele wychowania fizycznego oraz uczniowie szkół, które zajęły w rywalizacji sportowej I, II, lub III miejsce.
Tak jak co roku Starosta Mikołowski Henryk Jaroszek pogratulował sukcesów sportowych zarówno zawodnikom jak i ich opiekunom. Uhonorował najlepsze szkoły, wręczając dyplomy, puchary oraz nagrody pieniężne na zakup sprzętu sportowego.

Szkoły Podstawowe
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 Mikołów
II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 Łaziska Górne
III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 6 Łaziska Górne

Gimnazja
I miejsce - Gimnazjum Nr 2 Mikołów
II miejsce - Gimnazjum Nr 1 Łaziska Górne
III miejsce - Gimnazjum Nr 2 Orzesze

Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce - I Liceum Ogólnokształcące Mikołów
II miejsce - Zespół szkół Technicznych Mikołów
III miejsce - II Liceum Ogólnokształcące Mikołów

Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego, których praca i zaangażowanie przełożyły się na wysoki poziom w powiatowym współzawodnictwie sportowym.

Życzymy wszystkim uczniom, by zawsze przyświecała Wam idea szlachetnej rywalizacji, a trudy treningów i konieczność rezygnacji z innych form spędzania wolnego czasu były rekompensowane kolejnymi sukcesami sportowymi.

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu
Krystyna Morawiec