Dla ucznia i rodzica

Stypendia Starosty Mikołowskiego

W dniu 07.02.2017 r. przyznano „ Stypendium Starosty Mikołowskiego” . Stypendium przyznawane jest w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Mikołowski.

Czytaj więcej...

Stypendia Starosty Mikołowskiego 07.2016

W dniu 12.07.2016 r. przyznano „Stypendium Starosty Mikołowskiego” . Stypendium przyznawane jest w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Mikołowski.

Czytaj więcej...

Stypendia Starosty Mikołowskiego

Stypendia Starosty Mikołowskiego W dniu 10.02.2016 r. przyznano „ Stypendium Starosty Mikołowskiego” . Stypendium przyznawane jest w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Mikołowski.

Czytaj więcej...

Opłaty dobrowolne. Nie można zmuszać do składki na szkolną radę rodziców

Ubezpieczenie wypadkowe NNW nie jest obowiązkowe. Szkoły nie mogą też pobierać opłat za m.in. korzystanie z e-dziennika - Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina rodzicom, że wszelkie opłaty w szkole publicznej są dobrowolne.

Czytaj więcej...

Matura ostateczna. Brak możliwości zaskarżenia jest konstytucyjny

Brak możliwości zaskarżenia unieważnienia matury do sądu administracyjnego jest zgodny z konstytucją - orzekł w poniedziałek Trybunał Konstytucyjny. Badał on skargę 18 licealistów, którym unieważniono maturę z chemii, bo ich prace uznano za niesamodzielnie.

Czytaj więcej...

Stypendia Starosty Mikołowskiego

W dniu 07.07.2015 r. przyznano "Stypendium Starosty Mikołowskiego" . Stypendium przyznawane jest w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Mikołowski.

Czytaj więcej...

W gimnazjum uczniowie przestają czytać - co na to specjaliści

Co będzie dalej, czyli wspólne odgadywanie możliwych rozwiązań fabuły opowiadania, rozpracowanie językowych chwytów Romea, a także odpowiedź na pytanie, co jest kluczem do sławy i bogactwa – na stronie Instytutu Badań Edukacyjnych pojawiło się wiele dobrych pomysłów na ciekawe lekcje języka polskiego w gimnazjum. Czy rzeczywiście nauczyciele potrzebują nowych materiałów? Co o tym mówią dotychczasowe badania IBE?

Czytaj więcej...